ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ

2019-2020 ÖĞRETİM YILI

KÂZIM KARABEKİR EĞİTİM FAKÜLTESİ

GÜZEL SANATLAR EĞİTİMİ BÖLÜMÜ

ÖZEL YETENEK SINAVLARI
  KESİN KAYITLAR

Kesin Kayıt için Gerekli Belgeler

 2019 YKS-TYT sonuç belgesinin aslı,

Adayın lise ve dengi okul mezunu olduğunu belirten diploması veya yeni tarihli geçici mezuniyet belgesi aslı,

Nüfus Cüzdanının fotokopisi,

4 adet (4,5x6 cm) boyutunda son altı ay içinde, önden, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde, kılık kıyafet mevzuatına uygun çekilmiş biyometrik fotoğraf.

 

1) 2019–2020 öğretim yılı için yapılan Özel Yetenek Sınavı'yla Asıl listeden kazananların kesin kayıtları Atatürk Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığınca belirtilecek bir tarihte Öğrenci İşleri Daire Başkanlığında yapılacaktır. Bu tarihler arasında sağlık mazereti nedeniyle kayıt yaptırmaya gelemeyecek adayların yerine, bu adayların durumlarını belgeleyen Devlet Hastanesinden alınmış sağlık kurulu (heyet) raporu ile kanunî vekili kayıt yaptırabilir. Bunun haricinde belirlenen tarihlerde asıl listeden kayıtlarını yaptırmamış adayların hiç bir mazereti kabul edilmez.

 

2) 2019–2020 öğretim yılı için yapılan Özel Yetenek Sınavı'yla asıl listeden kazandığı halde kayıt yaptırmayanların yerine yerleştirilecek olan yedek liste adaylarından daha sonra duyurulacak bir tarihte müracaat dilekçeleri alınacak; bunlardan kesin kayıt hakkı kazananların kayıtları yapılacaktır. Bu tarihten sonra boş kalan kontenjanlara yedek listeden müracaat edenlerin kayıtları kontenjan doluncaya kadar yapılacaktır.